Ми використовуємо файли cookie

Головна

Блог

07.28.2020

2 Чи потрібен догляд за сонячними батареями ?

Почнемо зі спойлера: сонячні батареї вимагають мінімального догляду. У більшості випадків спеціального очищеннясонячні панелі зовсім не потребують. Після того як ви інвестували в установку домашньої сонячної електростанції,можна не переживати з приводу її роботи та ефективності.

articleImg

Принцип работы

Сонячні батареї сконструйовані таким чином, щоб після установки не потрібно було на чистку або щорічну перевірку системи. Ми вже писали про те, що СЕС забезпечить вас чистою електроенергією десятиліття вперед, а гарантія від виробника на термін від 10 до 30+ років додається.

Для початку, варто з чого складається сонячна електростанція та принцип її роботи. Звернемося до технічного директора Company name,Олександра Бута: 

«Сонячна електростанція складається з сонячних батарей, інвертора, проводки, автоматики захисту та самої конструкції. 

Світло сонця (фотони) потрапляє на сонячні фотомодулі. Фотони звільняють електрони та запускають їх рух. Рух електронів – це та енергія, яка передається в мережу або на зарядку акумулятора. Завдання інвертора – перетворити постійний струм, який генерують сонячні батареї в змінний. Тобто такий, як у вас врозетці.» 

У сонячних батарей немає рухомих елементів, бо вони - частина великої стаціонарної установки. Такий статичний об'єкт не схильний до збоїв або зносу. До того ж, сонячні панелі виробляють з міцного загартованого скла,яке витримує суворі погодні умови, в тому числі град і сніг. Відповідно, ймовірність виникнення проблем із сонячнимибатареями дуже мала. 


Зовнішні фактори та погодні умови

Пил

Пил, яка можеосідати на сонячних панелях, не надто впливає на їх продуктивність. Це означає, що очищати панелі не має сенсу.Дослідження в Тусоні, штат Арізона, показали, що ті батареї, які регулярно очищалися, показали кращу продуктивність менше ніж на 1%.

А тепер розберемося, чи потрібен додатковий догляд за сонячними батареями в різних погодних умовах.

Сонце

У сонячну погоду, СЕС найбільш продуктивна і виробляє найбільшу кількість електроенергії. Зазвичай, панелі встановлюються під нахилом в 30 ° - 45 °, тому дрібне сміття або пил легко змітається вітром. Якщо СЕС встановлено поруч з автомагістраллю або великим заводом, бруд можна змивати водою зі шлангу.

Дощ 

Дощ - найкращий природний очищувач для сонячних панелей. Дощова вода змиває бруд, пил або послід з поверхні панелей. Вода не затримується, оскільки сонячні батареї встановлюються під нахилом.

Сніг

З огляду на характерну зиму для України, не лякайтеся, побачивши шар снігу на батареях. Сніг розтане протягом декількох днів від променів сонця, які на нього потрапляють і тепла від фотоелементів, які під час роботи нагріваються.

Град

Зазвичай, якщо градини потрапляють на сонячні панелі, вони там не затримуютьсячерез кут нахилу. Так що не варто турбуватися через маленьких частинок льоду кулястої форми.

Буде кориснооглядати панелі на предмет сильних забруднень, опалого листя та пошкоджень. Ви без зусиль зможете діагностувати проблеми з станцією. Будь ласка, зв'яжіться з нами, якщо виявите серйозні пошкодження.

Выводы

Сонячні електростанції якісно виконують свою роботу з вироблення електрики протягом довгих років. Після установки електростанції варто розслабитися і просто насолоджуватися економією і чистою енергією. Вартопам'ятати, що в 99% випадків, сонячні панелі самостійно очищаються від пилу і бруду. 

 

Ми в Company name щодня переглядаємо роботу вашої СЕС і її продуктивність через смарт-систему моніторингу. У разі несправностей ми з вами зв'яжемося і вирішимо ситуацію. Не забувайте,фахівці Company name завжди на зв'язку і зможуть дати відповідь на будь-які питання.

Ваша заявка успішно відправлена !
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
Наші контакти
Зв'язатись з нами

Ваше ім'я

Ваш телефон

Текст повідомлення

Зв'язатись з нами

Ваше ім'я

Ваш телефон

Текст

Ваша заявка успішно відправлена !
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом